Baška vám nabídne dostatek restaurací, ubytovacích kapacit i pláží pro koupání. Mohu-li si dovolit srovnání s Crikvenicí, pak si v Bašce vystačíte s češtinou mnohem lépe. Samozřejmě stejně jako ve zbytku Kvarneru platí, že ovládáte-li němčinu, jste na tom mnohem lépe. S angličtinou pochodíte hlavně u mladší části populace, ovšem chystáte-li se na ubytování v soukromých apartmánech, na angličtinu zapomeňte. I přesto, že je častokrát u rezervací zmíněna.
Ubytování v Bašce
V západní části Bašky najdete několik hotelů, které mi ovšem z venčí připomínaly něco mezi ubytovnou a na oko nablýskaným hotelem. Restaurace ovšem u hotelů vypadaly velice dobře, hlavně podle cen. Tuto část Bašky má v oblibě hlavně německy mluvící většina místních turistů.
Já bych doporučil spíše ubytování v některém z apartmánů, a to nejlépe při pobřeží. Atmosféra u pláží a mola je moc příjemná, večerní procházky okolo pláží nebo mola stojí opravdu za to. Jen dejte pozor, abyste v případné tlačenici na užších místech udrželi po večerní zábavě rovnováhu.
Na konci Bašky najdete autocamp s možností ubytování též v mobilheimech.
Baška není tak velká jako například Crikvenica, celou ji okolo moře přejdete do dvaceti minut volné chůze.
Baška, místní restaurace, obchody a stravování
Během procházek okolo moře počítejte s tím, že místní náhončí se vás budou snažit ze všech sil přesvědčit k zastavení v některé z restaurací nebo cukráren, které lemují pobřeží. Nemáte-li hluboko do kapsy, doporučuji některou z nich vyzkoušet. Vaří tu opravdu dobře, pěkný výběr je hlavně z mořských plodů a ryb.
Řadu restaurací najdete také v uličce "o patro výše", tedy za starými domky s apartmány lemujícími pobřeží. Po schůdcích mezi nimi, nebo z velké pláže přes Paladu se dostanete do uliček s řeznictvím, lékárnou, bankami a také levnými restauracemi na stojáka a fastfoody.
Co mi v Bašce chybělo, nebo jsem špatně hledal, byl nějaký trh či obchod se zeleninou. Tedy, přesněji řečeno. Něco většího, než jsem našel. Jeden krámek se zeleninou v úzkých uličkách nabízel většinou minimální výběr pár kousků melounů, pomerančů, hrušek a fíků. O něco lépe na tom byl stánek poblíž Palady, kde byly k sehnání čerstvé fíky, melouny a další ovoce ve větším množství.
V Bašce je také malý supermarket a několik pekáren s čerstvým pečivem.
Eura nebo kuny
Platit doporučuji v kunách, ve většině obchodů to upřednostní. Pozor na malý trik. Bankomaty vám nabídnou výběr v místní měně s tím, že automaticky aplikují směnný kurz a nepoužije se kurz vaší banky. To je však krajně nevýhodné pro vás.
Různé výlety lodí a podobné záležitosti můžete bez problémů platit i v eurech.
Koupání v Bašce, pláže a moře
Pokud bych Bašku opět srovnal s Crikvenicí, pak musím říci, že v obou městech je sice fajn koupání, ale Baška a její pláž je na tom přeci jen o něco lépe. Pláž v Bašce je oblázková, v některých místech možná ne tak dlouhá směrem do moře, ale trochu prudší, každopádně je však upravená, čistá. Stejně tak voda. Co je oproti Crikvenici mimořádně fajn, je absence mořských ježků.
Jestliže vám nebude vyhovovat Velká pláž (Vela plaža) s placenými lehátky a deštníky (ale taky s atrakcemi typu banán, kolo, parasailing atd.), můžete se rozložit kdekoli jinde. Podél celého pobřeží u Bašky jsou totiž krátké vlnolamy, mezi kterými jsou nasypány oblázky tak, aby se zde vešly od mola směrem k moři maximálně dvě větší osušky za sebou. To bohatě stačí k tomu, abyste měli pohodlí u moře a blízko k restauracím nebo cukrárnám. Navíc přes vás v těchto místech nebude nikdo běhat.
Příznivcům poněkud přírodnějšího způsobu života a koupání může Baška nabídnout naturistický kemp Bunculka.